مشاورین تحصیلی فناوری فرناس

|

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

بسیاری از دانشگاههای قدیمی و مشهور آمریکای شمالی در کانادا هستند و به علت فرهنگ چند ملیتی کانادا، ادامه تحصیل در این دوره و در این کشور، بسیار جذاب است.

فارغ التحصیلان در این مقطع، پس از اتمام تحصیل، امکان استفاده از ویزای کار و اقامت در کانادا را خواهند داشت.

کشور پهناور کانادا از ده استان (State) و سه سرزمین (Territory) تشکیل شده است. هرکدام از ایالتها ، دانشگاههای دولتی و خصوصی دارند و تنها استانهای کانادا ارائه دهنده برنامه های مقطع دکترا می باشند و سرزمینها این برنامه را ندارند.

این دوره معمولا سه سال بصورت تحقیق و تحصیل ارائه می شود و مدرک فوق لیسانس از الزامات ورود به این رشته است.

این دوره بسیار شبیه به دوره دکترا در انگلستان و متفاوت با کشور امریکا است. در کانادا، برنامه های تحقیقاتی از ابتدای تحصیل آغاز می شود و کلاسهای آموزشی و امتحانات به دنبال آن می آیند.

تمامی دانشجویان، در طول دوره تحصیل خود در این مقطع، تحت نظارت و راهنمایی یکی از اعضای هیئت علمی قرار خواهند گرفت و همان استاد در انجام تحقیقات و نگارش پایان نامه، راهنمای دانشجو خواهد بود.

اساسی ترین معیار تکمیل این دوره، ارائه و دفاع موفقیت آمیز از پایان نامه تحقیقاتی می باشد و اگر دانشجوی دکترا دارای پایان نامه قوی از حیث ساختاری باشد و صلاحیت دانشجو تایید گردد، دانشجو می تواند روی کارهای علمی و مطالعات موردی، به جای تحقیقات دانشگاهی تمرکز کند.

 

مدارک مورد نیاز برای ورود به مقطع دکترا عبارتند از:

– مدارک تحصیلی دوران لیسانس و فوق لیسانس

– طرح تحقیقاتی مختص خود ( در صورتی که داشته باشید)

– اگر برای پروژه ای خاص اقدام می شود، باید توانایی دانشجو در آن پروژه نشان داده شود

– ارائه دو متن توصیه نامه از اساتید مقطع فوق لیسانس خود

– ارائه مدارک مرتبط به نتایج آزمونهای مهارتی